Вегетеријански појадок/ Појадок

Шакшука (Shakshuka)

Шакшука

Рецепт

  • 4 Јајца
  • 2 Домати (излупени и исецкани)
  • 1/2 Бел кромид
  • 1 Зелена пиперка
  • Маслиново масло

ЗАЧИНИ

  • малку Оригано
  • малку Босилек
  • Сол
  • Бибер (мелен)
  • 1 чешне Лук

Инструкции за готвење

Ситно се сецкаат кромидот, пиперката и лукот. Се запржуваат на тивко.
Се додаваат доматите и солта и се пржат додека не им испари течноста.

Се ставаат јајцата и се поклопуваат со капак околу 10 минути, односно додека не се исрпржат доволно.

Сподели

Слични содржини

Не постојат коментари

Оставете коментар