Ручек/ Црвено месо

Полнети пиперки со праз

Една идеја за полнети пиперки, во овој случај со праз и свинско мелено месо.

Рецепт

  • 500 гр Мелено свинско месо
  • 8 Пиперки
  • 3 стракови Праз
  • 1 Домат
  • 150-200 мл Вода
  • 1 лажица Масло од семки од грозје
  • по вкус Магдонос
  • по вкус Сол и бибер
  • 1 лажичка Црвен пипер ( зачин )

Инструкции за готвење

1 | Подготовка

Празот се сецка на ситно и се пржи на средна температура. Кога ќе омекне доволно, се додава меленото месо и се пржат заедно. На крај, на исклучена рингла го додавате сецканиот домат и зачините. Мешате за да се соединат состојките.

2 | Полнење и печење

За оваа количина ќе ви бидат потребни 8 пиперки со средна големина.
Ги полните и затворате со рачките или со парче домат.

Во садот ја додавате водата и го покривате со алуминиумска фолија. Во загреана рерна на 250 степени, печете околу 30 минути. Ја тргате фолијата и печете уште 20-30 минути.

На здравје!

Сподели

Слични содржини

Не постојат коментари

Оставете коментар